Dornova metoda (dornova masáž)

Menu:

 

Příběhy, které napsal sám život

Toto jsou příběhy lidí, kteří souhlasili s uveřejněním.
Příběhy jsou řazeny chronologicky (nejnovější nahoře).

Vyhřezlé meziobratlové ploténky (přidáno - říjen 2013)
Jmenuji se Martin je mi 33 let, pocházím z Teplic a rád bych se tímto s Vámi podělil o mou zkušenost s léčbou vyhřezlých meziobratlových plotének. První bolesti se začaly projevovat v červenci loňského roku. Začalo to pomalu, nejprve párkrát za den nepříjemné píchnutí ve spodní části zad, později již bolest byla nepřetržitá a rozprostírala se přes tříselní část do celé pravé nohy. Po vyšetření Magnetické rezonance mi byla zdělena diagnóza výhřezu dvou plotének a to 7 mm a 5 mm (viz obrázek 2012). Po konzultaci s lékařem jsme se rozhodli o obstřik výhřezu pod CT. Po tomto zákroku se mi ulevilo cca na 1 měsíc, po kterém se bolesti opět vrátily a vše nasvětšovalo tomu, že budu muset na operaci. V těchto dnech mne kontaktoval kamarád, že měl také takovéto problémy a pomohla DORNOVA METODA, doporučil mi STUDIO DANAH paní Hodanovou...
S odstupem času můžu říct, že tohle byla má poslední naděje před tím, než bych se rozhodl a šel na chirurgický zákrok. Začal jsem se o tuhle metodu více zajímat a hned se objednal. První konzultace ve studiu proběhla 21.9.2012 a hned po prvních minutách povídání s paní Hodanovou mi bylo jasné, že jsem ve správných rukách. Byl to první člověk, který mi názorně vysvětlil, co vlastně ploténka je, jak funguje a co všechno mohlo být příčinou výhřezu. Byly mi ukázány cviky DORNOVY METODY, které jsem od tohoto dne začal pravidelně praktikovat a na kontrolu do studia dojížděl ze začátku po 14 dnech (jelikož bolesti byly dosti neúnosné). Od 1.12 jsme začali praktikovat SM SYSTÉM - jedná se o metodu, jak léčit poruchy páteře. Začal jsem tedy s tímto cvičením. Z počátku jsem prováděl 4 základní cviky s tím, že cvičení jsem praktikoval denně alespoň 20 minut, později jsme přidali další cvičení, které mi mělo dopomoci ke správnému držení a stabilitě těla. Jelikož jsem měl opravdu velké bolesti, věnoval jsem se tomuto cvičení opravdu poctivě a někdy i vícekrát za den. V těchto dnech jsem si pořídil i autotrak. Lehátko, na kterém jsem se vždy před spaním vyvěsil 15-20 min. V této době jsem již cítil menší úlevu a hlavně brnění a bolest nohy začala pomalu ustávat. Do studia jsem již docházel 1 x měsíčně. Mezitím jsem doma pravidelně cvičil, plus 1x za 14 dnů zašel na masáž a baňkování v mém místě bydliště. Koncem února 2013 bolest naprosto odezněla a po 8 měsících jsem si nechal udělat kontrolní vyšetření na magnetické rezonanci. Z výsledků i doktor byl překvapený, když viděl, že ploténky se vrátily (viz obrázek 2013). Dnes je tomu rok, co jsem začal s Dornovo metodou a později SM Systémem a musím říct, že se cítím zase dobře, nikterak nelimitovaný bolestí. Opět jsem začal sportovat (běh, fotbal, plavání...). Každopádně jsem ale se cvičením nepřestal a alespoň 3 - 4x týdně si udělám čas 20 minut na cvičení SMS a alespoň 1x za dva měsíce navštěvuji Studio Danah na masáž a cvičení. Dnes jsem rád, že jsem se vyhnul operaci a jsem vděčný paní Hodanové za to, že mi ukázala ten správný směr a ani v nejmenším nelituji času, který jsem trávil a jistě ještě trávit budu na cestě mezi Teplicemi a Prahou.
DORNOVU METODU A SM SYSTÉM MOHU JEN DOPORUČIT, JDE JEN O TO VYDŽET A VĚŘIT.
Dokumentace z magnetické rezonance s 8 měsíčním odstupem

Skolióza - korzety a operace? (přidáno - březen 2010)
Vážení a milí, přidáváme krásný příběh, kdy trpělivost a spolupráce měla dobré výsledky.
Skolióza - jde o komplikované vyrotování páteře. Je mnoho druhů skolióz a léčení není jednoduché. Tento strašák trápí mnoho mladých dívek a chlapců. Příběh, který zde uvádíme je z loňska. Podařilo se to naší velmi šikovné doporučené terapeutce z Brna Hance Šobáňové. Míša, která měla nosit korzet vyhledala pomoc a obrátila se na DT dornovy metody. Přišla s otcem, kterému bylo po řádném poučení "jak na to" ukázáno jak lze skoliózu řešit svépomocí po celý život. Tatínek pravidelně "rovnal" a Míša svědomitě cvičila. Každý doporučený terapeut ví , co a jak má ukázat, aby se výsledky zlepšily. Jsou zde přiloženy rentgenové snímky, kde je i datum. Pan primář velmi kladně ohodnotil, dobré výsledky DM a začal se zajímat více o tuto metodu. DM si zde neosvojuje řešení skoliózy , ale dává možnost ...
Přejeme Všem hodně radosti a úspěchů s dornovkou i bez:).
Zuzka a Jožka

RTG Snímky ke stažení (PDF 180kB)

P.S. www.skolio.cz - diskuze - téma: Problémy s korzetem - 1. řádek: definitivně rovná páteř, vím jak na to autor: Míša (další verze tohoto příběhu)

Paní Lenka, 46 let
Paní Lenka 1963, po akutní blokaci krční páteře byla provedena operace. Po operaci se stav pacientky celkově zhoršil. Byla provedena reoperace na jiné klinice, a stav se opět zhoršil. Lenku odkázali na centrum bolesti, příčiny byly stanoveny jako psychosomatické. Lenka byla pro velké bolesti na kapačkách a morfiových náplastech a už se vzdávala,že jí kdy bude pomoci.
Pro DM se rozhodla na doporučení kamarádky. Po srovnání končetin, srovnání pánve a následně křížové kosti jsem vyšetřila kostrč. Ta byla ostře zalomena vlevo. Při nápravě se ozvalo hlasité lupnutí a paní Lenka cítila úlevu. Kostrč se nám podařilo vrátit do původní osy, po jemném dorovnání páteře s vynecháním operované části jsem ještě pracovala na doladění kraniosakrální terapií, která je tyto složitější případy vhodná. Po měsíci je paní Lenka bez kapaček, morfiových náplastí a stav se značně zlepšil, stejně tak kvalita života, ve kterou už nedoufala.
Poprosila jsem paní Lenku o její souhlas s uveřejněním jejího příběhu pro další pacienty kteří hledají pomoc i v těžších případech.

DORNOVKOU K MIMINKU
Andrea Dunová, Havířov, doporučený terapeut Dornovy metody

Problém neplodnosti či neschopnosti donosit dítě se bohužel stává stále častějším jevem. Kromě lékařské péče existují i alternativní možnosti, jak otěhotnět zcela přirozenou cestou. Jednou z cest je náprava pohybového aparátu pomocí Dornovy metody.
Za mnoho případů neplodnosti může totiž chybné postavení kostrče a pánve. Protože úrazy kostrče patří k nejčastějším úrazům páteře, je v oblasti pánve narušeno přirozené postavení kostí, dojde k velkému svalovému napětí a zablokované toku energie. "Dornovka" navrací kostičky zpět na své místo, obnoví se přirozené síly těla a žena může otěhotnět a donosit dítě.
Popíšu vám případy 5 žen z Havířova a okolí, se kterými jsem v průběhu 1 roku pracovala.

Paní Iveta, Jana, Lenka, Dagmar, Ilona. Přišly se stejným problémem. Neschopnost přirozeně otěhotnět, opakované potraty po umělém oplodnění, bolesti v oblasti pánve. Po vyšetření jsem u všech našla vychýlenou kostrč, kost křížovou a nerovnost v délce končetin. Všechny mi shodně potvrdily úraz na kostrči v dětství či v dospívání.
Po srovnání délky končetin jsem vrátila kostrč do původní polohy, uvolnila jsem křížovou kost a srovnala pánev. Všechny maminky do 1 měsíce otěhotněly. Adélku už jsem přivítali na světě, ostatní maminky jsou v očekávání. Těhotenství probíhá bez komplikací.
Děkuji tímto paní Zuzance Prouzové za trpělivou práci věčné učitelky a panu Dornovi za to, že nám dal všem šanci.
Slovy mého kamaráda "a pak, že andělé nejsou..."
Kontakty na maminky mohu osobně poskytnout.

Žaneta Kotíková, 27 let, Kobylí
Dlouhodobé bolesti zad v oblasti hrudní vystřelování dopředu mezi prsa, posunutí TH6.
Při první návštěvě rozdíl v délce dolních končetin. Po srovnání a vysvětlení ručníkové metody se podařilo TH6 posunout ale ne úplně. Zlepšilo se dýchání a bolesti přestaly vystřelovat. Po 14ti dnech, stejná délka dolních končetin a obratel TH6 se velmi snadno vrátil zpět na místo. Při námaze i po námaze bez bolesti.

Ema Tesaříková, 3 roky, Brno
Výškový rozdíl SI skloubení 2 cm. Rozdíl v délce dolních končetin 2 CM. Před terapií holčička si zakopávala o chodidlo, které bylo vyvráceno dovnitř směrem k druhému chodidlu. Časté pády. Večer měla velké bolesti v nohou. Po srovnání délky dolních končetin se ihned vyrovnalo také SI skloubení. Okamžitě ustaly bolesti, už nepadá, nezakopává si o nohu a má větší stabilitu.

Jaromír Krob, 37 let, Ostrava
V roce 2003 těžká autonehoda (prasklá pánev, utržené kolenní vazy, zlomené předloktí, indikované těžké polytrauma, 10 dní v umělém spánku na ARO). Po extrakci kovů z pánve mírný posun pánve do strany a dovnitř. Bolesti v pánvi a levé kyčli, při vstávání nutná mobilizace tak, aby přežil následující den. Názor lékařů a rehabilitace - "Naučte se s tím žít, nedá se s tím nic dělat" Po zkorigování na kurzu DM a následném cvičení výrazné zlepšení. Jsou to čtyři měsíce a jsem k nepoznání při ranním vstávání. Děkuji své lektorce Zuzance Prouzové-Lehrmann.

Miluše Rybová z Karviné, (přidáno červenec 2007)
S Dornovou metodou jsem se seznámila úplnou náhodou začátkem roku, a to prostřednictvím zajímavé reportáže v pořadu Klíč. Pořad s výkladem a názornými ukázkami mě velice zaujal i proto, že mě při mém sedavém zaměstnání už asi 25 let trápí potíže s krční páteří, které se mimo jiné projevují nepříjemnými bolestmi hlavy trvajícími i několik dnů a na které nezabírají ani léky. V době, kdy mě bolesti velice nepříjemně zatěžovaly, jsem se objednala na masáž k panu Tomáši Novákovi z Orlové, aniž bych věděla, že tuto metodu praktikuje. Po hodinové aplikaci Dornovy metody, baňkování a masáži jsem odcházela s pocitem, že konečně mám páteř, která mě podpírá a já pevně stojím na obou nohou! Mé nadšení neznalo mezí, když jsem si večer lehla do postele a nemusela jsem dlouho hledat polohu, ve které by se mi podařilo bez bolesti usnout. Dříve mě bolest budily i 5x za noc a nějakém klidném spánku se nedalo hovořit. Teď vydržím v klidu a bez trápení pracovat, číst a věnovat se svým koníčkům, od kterých mě dříve nepříjemná bolest odháněla. Dnes jsou to od prvního zákroku více než dva měsíce a já mám s krční páteří pokoj!
Nikdy jsem nebyla zastáncem žádných alternativních metod, věřila jsem jen lékařům. Dnes jsem výrazně pozměnila názor a kudy chodím, tudy pana Nováka chválím a doporučuji známým. A to nejen proto, že mě zbavil nepříjemných bolestí, které mě občas hodně omezovaly, ale také proto, že vše co dělá velice trpělivě a srozumitelně vysvětluje, takže klient nemá strach co se bude dít, a také proto, že je vidět, že svou práci dělá rád a s velkým nadšením. A já dnes mohu dodat to, že i velice dobře!
A co říci na závěr? Jen to, že moc děkuji panu Dornovi za jeho metodu a panu Novákovi za jeho šikovné ruce!

Manžel paní Hany Runštukové, (přidáno červenec 2007)
Dobrý den, jmenuji se Hana Runštuková a mám zájem o informaci, za jakých podmínek je možno Vás navštívit. Můj manžel má letité bolesti páteře, svalů končetin (střídavě lýtka, stehna, ramena, lokty) a hýžďových svalů. Je mu 59 roků. Pěšky téměř nikam dál nedojde a když tak za pomoci léků proti bolesti. Sní třeba 7 ks Ibuprofenu za den, ale mám pocit, že nezabírají. Nevydrží ani dlouho stát u práce. V celku je tím dosti vyčerpaný a s tím se veze jeho podrážděná nálada. Vidí co je práce a on to nezvládá. Má to samozřejmě vliv na celou rodinu. On někdy říká, že se s tím nedá žít a pozorovat to není snadné. Má různá vyšetření, ale je mi divné, že lékaři říkají že dnes není problém člověka zbavit bolesti a jemu se nedaří pomoci. Viděla jsem v televizi pořad o Dornově metodě, proto se na Vás obracím zda by nebylo možné to zkusit.
Děkuji za případnou odpověď a zdravím.

Dobrý den, slíbila jsem, že Vám napíši jak se daří manželovi po návštěvě u Vás. Pozoruji obrat k lepšímu. Druhý den se mu hodně říhalo, od té doby jsem nezaznamenala že by ho pálila žáha. Každý den cvičí ráno i večer, což mne docela udivuje že to dodržuje. Ty úporné, skličující bolesti na něm nepozoruji, sám zpozoorval úlevu. Jen ho prý bolí lýtka na vnější straně nohy. Ani jsem ho nezastihla klimbat v křesle, naopak nadělal za tento týden práce, co už dlouho nepamatuji. Poslední dobou se totiž k nějaké činnosti těžko přinutil. Nic ho nebavilo. Podle toho soudím, že mu terapie u Vás pomohla a že mu je opravdu lépe. Za to moc děkuji. S pozdravem Hana Runštuková

Jana Peterková, účastnice kurzu v Říčanech u Prahy v září
Ošetřila svého manžela podle DM, kterému se upravila srdeční arytmie.
 
Paní Bela z Kypru
Po prvním ošetření podle DM, zmizely bolesti zad, otok kotníku a během 48 hodin odvodnila paní Bela 5 kg. Cítila se vyrovnaná fyzicky i psychicky.
 
Moji žáci a žačky mne informovali o ženách, které po narovnání kostrče podle DM konečně otěhotněly. V současné době je na cestě 7 dětí. Tento zákrok také velmi pomáhá ženám, které trpí bolestmi při menstruaci; lidem, kteří mají potíže s vyměšováním a bolestí při sezení na tvrdém podkladě.

Šárka Škařupová, účastnice kurzu v Říčanech u Prahy- květen.
Je zdravotní sestra u ušního lékaře. Ošetřovala jednu klientku podle DM, které se po 10-ti letech zlepšil sluch o 20 decibelů .
 
Ing. Josef Kulhavý, Lično u Rychnova nad Kněžnou, 73 let
Velké a dlouholeté bolesti v dolních končetinách, bolesti v kyčlích, nemohl se ohýbat, polehával a nemohl pracovat na zahradě. Již po prvním ošetření podle DM bolesti zcela ustaly a už se nevrátily a pan Kulhavý zase pracuje na zahradě…
 

Ing. Stanislav Kubeš, Praha, 55 let
Již po prvním ošetření podle DM se mohl zase předklonit, ustoupily bolesti v zádech a zmizely bolesti a hučení v uších.
 
Jarka Halamová, účastnice kurzu v únoru 2005, v Říčanech u Prahy
Měla potíže s páteří, bolesti kloubů, bolesti hlavy, migrény, psychické problémy, celá se třásla a nemohla se souvisle vyjadřovat. Ihned po kurzu nastalo výrazné zlepšení, zmizely bolesti hlavy, bolesti zad a nastal zásadní obrat v psychice. V září 2005 přijela na pokračovací kurz a byla vyrovnaná, atraktivní dáma, která vyprávěla, jak velmi se její život od té doby změnil a jak báječně se cítí.

PhDr. Eva Kubešová, Praha, 53 let
Velké bolesti v bederní oblasti, znecitlivělá dolní končetina. Po vyšetření CT se ukázal výhřez ploténky v bederní páteři, ústřel a v důsledku toho znecitlivění dolní končetiny. Po tříměsíční rehabilitaci se její stav zhoršoval a lékaři navrhli okamžitou operaci. Operace byla pro paní Evu poslední možností, proto ještě zkusila v září 2005 ošetření podle DM. Již po prvním ošetření odcházela bez bolestí, po desetidenním cvičení se vrátil cit do nohy, bolesti zcela ustaly a navíc se jí narovnaly nohy, které byly původně do "X". Po třech měsících je stále bez bolestí, cítí se skvěle, je plná energie a hubne. Také jí začaly měknout a ustupovat haluxy. (Výrůstky u palců na nohou).

Jan Port z Teplic, 33 let.
Při lyžování před 7 lety nepříjemně upadl a poškodil si bederní páteř. Jeden obratel se posunul ven z těla a sousední se propadl směrem dovnitř do těla. Měl velké bolesti zad a lékaři mu nabídli operaci, jako jedinou možnost zlepšení. Po prvním ošetření podle DM se nám podařilo propadlý obratel částečně (asi o třetinu) z těla povytáhnout, (vakuovou baňkou). Bolesti téměř ustaly . Při druhé a třetí návštěvě se obratel ještě povysunul, téměř se vrátil do své původní polohy. Bolesti zmizely úplně a pan Port obsadil 4. místo na mistrovství ČR ve čtyřboji v r. 2005.

Vnuk paní Cadrikové - Petr, 10 let,
Astmatik, aplikoval si při záchvatech BERODUAL VENTOLIN; skoliotické držení těla. Již po první návštěvě se zlepšil jeho stav natolik, že i v těch největších vedrech, kdy potíže s dýcháním bývají nejhorší, použil tento prostředek jen třikrát a po druhém ošetření už ho nepoužívá vůbec. Byl ošetřen před půl rokem.

Ludmila Cadriková z Drahobuzeje, 68 let.
Delší dobu ji bolelo v zádech, točila se jí hlava, měla motolice, brněla ruka a všechno viděla dvojitě. Po prvním ošetření DM, zmizelo dvojité vidění a motolice, po druhé návštěvě ustalo i brnění v ruce a bolesti zad.  

Dalibor Elsnic z Třince, 39 let.
Od svých 25let trpěl nesnesitelnými bolestmi v kříži a kyčlích. Pro křeče v nohách nemohl spát, byl stále unaven, kulhal a špatně se pohyboval. Po poměření délky dolních končetin jsme zjistili, že pravá noha byla o 4,5cm! delší. (Běžný je rozdíl 1 - 2cm). Po zkorigování podle Dornovy metody zůstal už jen rozdíl pouhých cca 0,75cm. Pan Elsnic se postavil na nohy, zbledl a téměř upadl a učil se znovu chodit. Spal klidně celou noc, bolesti a únava zcela zmizely. Tento stav přetrvává dodnes.
Kurz dornovy metody absolvoval v roce 2005.